Meghátrál a TikTok: dollármilliárdokat öltek bele, mégis kivéreztetik a játékokat
Nem sikerült áttörő sikert elérni, így tömeges elbocsátásokkal helyezi őrlángra a játék-üzletágát a ByteDance, a TikTok anyacége.
Nem sikerült áttörő sikert elérni, így tömeges elbocsátásokkal helyezi őrlángra a játék-üzletágát a ByteDance, a TikTok anyacége.
Hasznos tanulságokkal szolgálhat az alkalmazáson belüli vásárlások veszélyeiről egy friss brit eset, melyben egy tízéves kislány tudott kis tranzakciókból egészen komoly anyagi kárt összehozni. Végül azonban pozitívan zárult az eset.
Pillanatok alatt megalkotott egy eddig nem létező logikai játékot a ChatGPT, ami a hagyományos Sudokut gondolja tovább – az eredmény már bárki számára hozzáférhető.
Szülők számára készített kézikönyvet a biztonságos internethasználatról a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a GameStar magazin szerkesztőségével együttműködve.
Szigorú új világ köszönt a 18 éven alattiakra jövő júniustól Kínában. Akkortól érvényesek ugyanis a frissen kidolgozott szabályok, amelyek valóban alkalmasnak tűnnek a függőség mérséklésére, ám egyúttal tovább redukálják a felhasználók eddig sem túl szabad online életét. A rendelkezések a szolgáltatókra is nagyobb terhet rónak.
A PlayerUnknown's Battlegrounds (röviden: PUBG) egy rendkívül sikeres online játék. Bár a programnak nincs havidíja, a letöltése nem ingyenes. Ez azonban a jövőben megváltozik.
A Sandvine kutatásában rávilágított, hogy a világ teljes internetforgalmának 15 százalékát a Netflix és műsorai viszik el.
Kelet-Európában elsőként Magyarországon, a Budapesti Corvinus Egyetemen tanítanak e-sportot. A szakma legjobbjai, játékosok, cégvezetők, pszichológusok, csapatmenedzserek tartják az órákat. Az elsőn mi is ott voltunk.
Idén ősztől indul a kurzus.
Kevesen tudják, de abban, hogy a jelentős popkulturális örökséggel bíró flipper ma is szinte alapvető játék a legtöbb mobilon és játékkonzolon, komoly szerepe van egy magyar vállalkozásnak is.
Az online játékot új szintre emelő e-sport világszerte egyre nagyobb tömegeket hódít meg. Az így megszerzett tudás már nem csak azok számára hozhat pénzt, akik feltornázzák magukat a világ elitjébe. Az alulról szerveződő közösségben ugyanis a korrepetálás is hasonlóképpen zajlik, mint például a nyelvoktatásban: a képzettebb játékosok pénzért osztják meg tudásukat a tanulni vágyókkal. Két magyar fiatal egy olyan platformot hozott létre, ahol edzők és játékosok valós időben találhatnak egymásra.
A böngészős játékok új generációját kínálja az alábbi oldal.